Automatický podpis a jeho nastavení

Většina z nás pracuje s e-mailem každý den. Jedna z funkcí která Vám práci ulehčí je připojení automatického podpisu při každém odeslání emailu. Pokud nevíte jak na to hned se to dozvíte. Je zde popsáno nastavení dvou nejpoužívanějších poštovních klientů a několik freemailových služeb.

Outlook Express

Outlook Express je nejpoužívanější poštovní klient. K nastavení se dostanete touto cestou: nástroje – možnosti – podpisy. Vedle okna podpisy klikněte na “nový” v dolním okně vepište podpis. Pokud používáte více účtů kliknutím na “upřesnit” vyberete účet ke kterému se má podpis připojovat. Pak již jen stačí zaškrtnout “přidávat podpisy ke všem odesílaným zprávám” a vše potvrdit kliknutím na ok a máte hotovo. Podpisů si můžete vytvořit kolik chcete.

Mozilla Thunderbird

Thunderbird je skvělý poštovní klient. Nastavení je velmi podobné jako v předchozím případě. Naleznete ho pod nástroje – nastavení účtu a vyberte účet ke kterému chcete automatický podpis vytvořit. V pravé části dole najdete okno kam vepište text podpisu a vše potvrďte.

Seznam.cz

Freemail Seznamu nejrozšířenějším emailem zdarma který používá nejvíce lidí. Nastavení je velmi jednoduché. Vpravo nahoře klikněte na “nastavení” a hned se otevře karta “osobní údaje” kde v okně “podpis” můžete hned začít psát. Pak již jen stačí zaškrtnout “připojovat podpis” a potvrdit kliknutím na “uložit a zavřít”.

Centrum.cz

Obliba e-mail na centrum.cz stále stoupá. K nastavení podpisu se musíte trochu probojovat. Cesta je následující: vpravo nahoře klikněte na “nastavení” pak na kartě “emailové schránky” zvolte “výchozí schránka” a “automatické podpisy”. Pokud ještě nemáte žádný podpis vytvořený klikněte na “vytvořit nový podpis”. Po je vytvoření klikněte na “uložit nastavení”.

Gmail.com

Gmail je velmi populární emailová služba od Google s celou řadou možností. Veškerá nastavení jsou pod ikonkou ozubeného kolečka. Hned na první kartě “obecné” je možnost vytvořit automatický podpis.

Co do podpisu dát

 1. Vaše jméno
 2. Pozice ve firmě
 3. Odkaz na web
 4. Odkazy na sociální sítě
 5. Telefon a adresu
 6. Logo

Některá popsaná nastavení se mohou v závislost od používané verzi částečně lišit.


Duben 26th, 2013

9 reakcí

 1. Josef

  Zdravím Vás,

  Mám problém s vytvořením aut. podpisu. Chci si vložit obrazek jako odkaz.
  Ale při vložení jakkoli velkého obrázku mi píše, že podpis je přílíš dlouhý. nevíte někdo co s tím?

  předem díky za odpověď.

 2. Miloš Žáček

  Jakého používáte klienta? Zkoušel jste zmenšit velikost obrázku?

 3. Josef

  velikost obrázku sem měnil snad 100x.

 4. Olga

  ja centrum a obrazek mi taky nejde vlozit, chtela jsem do podpisu- s pozdravem jmeno, tel. kontakt, odkaz a logo, zobrazuje se pouze s pozdravem a jmeno. Je na to nejaka limitovana kapacita?

 5. Juri

  Myslim ze obrazok nepojde vlozit klasickym sposobom, skopirovany z vasho disku.
  Musi byt umiestneny na internete. Vlozit do podpisu potom mozte web-link na obrazok skopirovany z prehliadaca.
  … asi tak

 6. Peter

  Na centrum.sk to s tým podpisom funguje rovnako ako na centrum.cz. Vďaka za radu.

 7. Veronika

  Dobrý den,
  ráda bych v g-mailu používala vícero podpisů…(viz Outlook – lze nastavit několik podpisů a pak do jednotlivých mailů vybrat, jaký podpis vložit)…LZE TO NASTAVIT?
  Děkuji

 8. Miloš Žáček

  Jde to pouze v případě, že máte na svůj Gmail napojeno více e-mail adres ze kterých píšete zprávy. Pak můžete pro každou adresu definovat vlastní podpis.

 9. Miloš Žáček

  Ještě mě napadá ještě jedna možnost a tou jsou předpřipravené odpovědi. Otevřete si psaní nové zprávy a vpravo je dole je malá šipka. Na tu klikněte a otevřou se další možnosti nastavení. To můžete využít na různé varianty podpisů.

Diskuze k článku