Automatický podpis a jeho nastavení

Většina z nás pracuje s e-mailem každý den. Jedna z funkcí která Vám práci ulehčí je připojení automatického podpisu při každém odeslání emailu. Pokud nevíte jak na to hned se to dozvíte. Je zde popsáno nastavení dvou nejpoužívanějších poštovních klientů a několik freemailových služeb.

Outlook Express

Outlook Express je nejpoužívanější poštovní klient. K nastavení se dostanete touto cestou: nástroje – možnosti – podpisy. Vedle okna podpisy klikněte na “nový” v dolním okně vepište podpis. Pokud používáte více účtů kliknutím na “upřesnit” vyberete účet ke kterému se má podpis připojovat. Pak již jen stačí zaškrtnout “přidávat podpisy ke všem odesílaným zprávám” a vše potvrdit kliknutím na ok a máte hotovo. Podpisů si můžete vytvořit kolik chcete.

Mozilla Thunderbird

Thunderbird je skvělý poštovní klient. Nastavení je velmi podobné jako v předchozím případě. Naleznete ho pod nástroje – nastavení účtu a vyberte účet ke kterému chcete automatický podpis vytvořit. V pravé části dole najdete okno kam vepište text podpisu a vše potvrďte.

Seznam.cz

Freemail Seznamu nejrozšířenějším emailem zdarma který používá nejvíce lidí. Nastavení je velmi jednoduché. Vpravo nahoře klikněte na “nastavení” a hned se otevře karta “osobní údaje” kde v okně “podpis” můžete hned začít psát. Pak již jen stačí zaškrtnout “připojovat podpis” a potvrdit kliknutím na “uložit a zavřít”.

Centrum.cz

Obliba e-mail na centrum.cz stále stoupá. K nastavení podpisu se musíte trochu probojovat. Cesta je následující: vpravo nahoře klikněte na “nastavení” pak na kartě “emailové schránky” zvolte “výchozí schránka” a “automatické podpisy”. Pokud ještě nemáte žádný podpis vytvořený klikněte na “vytvořit nový podpis”. Po je vytvoření klikněte na “uložit nastavení”.

Gmail.com

Gmail je velmi populární emailová služba od Google s celou řadou možností. Veškerá nastavení jsou pod ikonkou ozubeného kolečka. Hned na první kartě “obecné” je možnost vytvořit automatický podpis.

Co do podpisu dát

  1. Vaše jméno
  2. Pozice ve firmě
  3. Odkaz na web
  4. Odkazy na sociální sítě
  5. Telefon a adresu
  6. Logo

Některá popsaná nastavení se mohou v závislost od používané verzi částečně lišit.

Duben 26th, 2013