Jak začít s propagací svého webu

Pořízením webových stránek se automaticky nestane, že vaše stránky lidé hned na internetu najdou. Vyhledávače si sami váš web nenajdou. Jednoduše řečeno musíte vyhledávačům dát o sobě vědět. To nejlépe funguje pomocí odkazů z jiných webů včetně sociálních sítí.

Při zřizování webu hodně lidí tráví spoustu času nad jeho vzhledem a vůbec neřeší jak pro web budou získávat návštěvnost. Přitom by to, ale mělo být přesně obráceně. O tom jak web zviditelnit by měl každý přemýšlet ještě před tím než začne hledat někoho kdo mu internetové stránky vytvoří.

Zviditelňování webu musí probíhat neustále. Panuje okolo toho mnoho mýtů a polopravd. Nestačí zaregistrovat doménu s klíčovým slovem k danému oboru a pak už jen do druhého dne počkat až se web objeví na Seznamu nebo Google na první stránce ve vyhledávání.

Jak a čím tedy začít

Dobrá zpráva je, že nejde o náročnou činnost a ve většině případů se dá zvládnout ve vlastní režii. Ukážeme si pár konkrétních příkladů jak může každý bez nákladů s propagací svého webu začít.

Seznam Firmy.cz

Zaregistrujte se na firmy.cz. Pokud tam již zápis máte požádejte správce o doplnění odkazu na vaše webové stránky. Firmy.cz jsou jedním z mála katalogů kam se má smysl registrovat.

Google Moje firma

Stejně tak se zaregistrujte i na Google Moje firma.

Youtube

Youtube používá velmi mnoho lidí a je škoda je neoslovit. Natočit svoji činnost může opravdu každý. K natočení videa stačí mobil. Do videa a do popisku pod video nezapomeňte uvést odkaz na Váš web. Natočené video si také můžete vložit do Vašeho webu. Postup je popsán v tomto návodu.

Sociální sítě

Máte profil na některé ze sociálních sítích? Napište tam zmínku. Máte zaměstnance? Požádejte je o to samé.

Podpis v e-mailu

Zdá se to jako maličkost, ale udělejte to. Nastavte si u e-mailu automatický podpis a doplňte si do něj odkaz na webové stránky. Pokud nevíte jak vše nastavit dozvíte se to v tomto návodu.

Řekněte to lidem

Všechny své známé, rodinu, obchodní partnery na své nové stránky pozvěte. Pokud mají web požádejte o vložení odkazu na váš web. To samé mohou udělat na sociálních sítích.

Vizitky, polepy na autech, tiskoviny

Svou www adresu dávejte všude kde to jde a dává to smysl i mimo internet.

Toto vše můžete pro začátek udělat. Stát vás to bude jen pár minut času. Začněte s tím až budete mít na svém webu všechny potřebné informace.

Říjen 20th, 2013