Jak začít s propagací svého webu

To, že si pořídíte webové stránky neznamená, že vaše stránky lidé hned na internetu najdou. Při zřizování webu hodně lidí tráví spoustu času nad jeho vzhledem a vůbec neřeší jak pro web budou získávat návštěvnost. Přitom by to, ale mělo být přesně obráceně. O tom jak web zviditelnit by měl každý přemýšlet ještě před tím než začne hledat někoho kdo mu internetové stránky vytvoří.

Těžko se tomu věří, ale mnoho lidí se domnívá, že stačí internetové stránky vytvořit a návštěvnost přijde sama. Zviditelňování webu není úplně jednoduchá a už vůbec ne jednorázová záležitost. Panuje okolo toho mnoho mýtů a polopravd. Nestačí zaregistrovat doménu s klíčovým slovem k danému oboru a pak už jen do druhého dne počkat až se web objeví na Seznamu na první stránce ve vyhledávání.

Jak a čím tedy začít

Ukážeme si pár konkrétních příkladů jak může každý bez velkých nákladů s propagací svého webu začít.

Seznam Firmy.cz

Zaregistrujte se na firmy.cz. Pokud tam již zápis máte požádejte správce o doplnění odkazu na vaše webové stránky. Firmy.cz jsou jedním z mála katalogů kam se má smysl registrovat.

Google Moje firma

Stejně tak se zaregistrujte i na Google Moje firma.

Youtube

Youtube používá velmi mnoho lidí a je škoda je neoslovit. Natočit svoji činnost může opravdu každý. K natočení videa stačí mobil. Do videa a do popisku pod video nezapomeňte uvést odkaz na Váš web. Natočené video si také můžete vložit do Vašeho webu. Postup je popsán v tomto návodu.

Sociální sítě

Máte profil na některé ze sociálních sítích? Napište tam zmínku. Máte zaměstnance? Požádejte je o to samé.

Podpis v e-mailu

Zdá se to jako maličkost, ale udělejte to. Nastavte si u e-mailu automatický podpis a doplňte si do něj odkaz na webové stránky. Pokud nevíte jak vše nastavit dozvíte se to v tomto návodu.

Řekněte to lidem

Všechny své známé, rodinu, obchodní partnery na své nové stránky pozvěte.

Vizitky, polepy na autech, tiskoviny

Svou www adresu dávejte všude kde to jde i mimo internet.

Toto vše můžete pro začátek udělat. Stát vás to bude jen pár minut času. Začněte s tím až budete mít na svém webu všechny potřebné informace.

Říjen 20th, 2013