Vyhledávání na Seznamu z adresního řádku v Chrome

Pokud používáte prohlížeč Chrome od Google tak jistě víte, že váš vyhledávací dotaz můžete psát přímo do adresního řádku. Prostě tam kam běžně píšete webovou adresu na kterou se chcete podívat. Tím dojde k vyhledání dané fráze na Google. To je skvělá funkce díky které nemusíte na domovskou stránku vyhledávače Google.

Mnoho z nás, ale používá každý den i vyhledávač Seznam. Nebylo by skvělé mít stejnou možnost i pro Seznam? To určitě ano a hned vám poradím jak to udělat. Není to nic složitého a zvládne to každý. A nezabere to více jak minutu.

Stačí přejít do nastavení prohlížeče a tam doplnit jeden řádek. To uděláte tak, že do adresního řádku napíšete chrome://settings/ a následně v části Vyhledávání zvolíte Spravovat vyhledávače. V okně které se vám otevře srolujte až dolů kde najdete tři prázdná políčka. Do prvního Přidat nový vyhledávač napište Seznam. Do druhého Klíčové slovo zadejte s. A do posledního URL se značkou zkopírujte http://search.seznam.cz/?q=%s a vše potvrdíte kliknutím na ikonku Hotovo. To je vše a stránku s nastavením můžete zavřít.

Vyhledávání na Seznamu provedete tak, že do adresního řádku napíšete malé s (s velkým to nebude fungovat) následně uděláte mezeru a pak zadáte slovo nebo frázi, kterou chcete od Seznamu nechat vyhledat. Nezdá se to, ale je to podstatně pohodlnější a rychlejší než jít na domovskou stránku Seznamu.

Hledání na Google zůstane touto změnou i nadále zachováno. Stačí tedy psát slovo nebo slova do adresního řádku. Nyní máte neustále po ruce dostupné dva vyhledávače.

Červen 12th, 2013