Získejte obrázky z vyhledávače Google zdarma a legálně

O tom kde hledat fotky na web se zde již jednou psalo. Přestože stále nejlepší možností je nafotit si vlastní fotky ukážeme vám další mnohem pohodlnější a legální způsob. Nabízí nám ho sám Google ve svém vyhledávání obrázků. Stejně jako vyhledávač prohledává texty na webových stránkách dělá to samé i s obrázky. Ty pak také předkládá ve vyhledávání.

Jak tedy obrázky z Google legálně získat?

Přejděte na stránku www.google.com/imghp, která je určena pro vyhledávání fotografií. Na stránce je klasické pole pro vyhledávání kam napíšete téma obrázku, který zrovna potřebujete. Následně se zobrazí výsledky hledání a nad nimi vpravo nahoře je symbol ozubeného kolečka pro další nastavení. Na ten klikněte a vyberte „rozšířené vyhledávání“. Na další stránce najdete několik možností nastavení hledání. Vše ponechte tak jak je až na poslední možnost „práva k užití“ kde vyberete „lze volně užívat nebo sdílet, i komerčně“. Následně hledání zopakujeme kliknutím na „rozšířené vyhledávání“. Tím odfiltrujete obrázky na které se vztahují autorská práva a licence. Zůstanou jen ty co jsou volně k použití.

Tip. Pokud vyhledáváte v češtině a nedaří se vám najít vhodný obrázek zkuste použít angličtinu nebo jiný světový jazyk.

Proč na webu obrázky používat

Používáním obrázků váš web jednoduše oživíte a přitáhnete k němu větší pozornost. Nejsou tím myšleny jen fotogalerie. Tam je to jasné. Zaměřte se i na texty kde bohatě stačí malé náhledové obrázky o rozměru 150×100 zarovnané doleva nebo doprava. Texty se budou lépe číst a vhodně zvolené obrázky v nich usnadní návštěvníkům orientaci. Zkuste texty doplnit o obrázky a uvidíte jak budou hned vypadat lépe.

Díky vhodně pojmenovaným obrázkům můžete také získat další návštěvnost právě z vyhledávání obrázků. Proto vždy fotky před publikováním na webu vhodně pojmenujte a neponechávejte původní například z fotoaparátu.

Říjen 8th, 2013