Kde vzít fotky na web

Potřebuji pro svůj web ilustrační fotky. Kde je mohu legálně získat? To je jedna z nejčastějších otázek majitelů webů. Stáhnout fotky z internetu není dobrý nápad. Fotky jsou vhodný způsob jak doplnit a oživit webové stránky. Stránkám tak dáte úplně jiný vzhled. Bez obrázků bude Váš web vypadat jako prázdný byt. Napsat texty které popisují službu zvládne většina z nás bez problémů. Ale co fotky? Kde je brát? V podstatě jsou dvě možnosti.

  1. Nafotit vlastní.
  2. Použít fotky z fotobank.

Vlastní fotky jsou jednoznačně ta nejlepší možnost. Stačí vzít foťák a udělat přesně takové obrázky jaké potřebujete. Pro webové stránky nepotřebujete top kvalitu. Můžete tedy použít obyčejný digitální fotoaparát nebo kvalitnější mobilní telefon. Záleží jakou chcete získat výslednou kvalitu. Musíte si uvědomit že Vás fotky prezentují. Není proto dobré focení odfláknout a věnovat mu nějaký čas.

Druhou možností jsou fotobanky. Získat z nich obrázky lze několik způsoby. Nejsnazší a nejlepší je fotky koupit. Koupené fotky jsou ve většině případů v lepší kvalitě než ty zdarma. Pár odkazů kde můžete fotky koupit:

www.istockphoto.com

wwwfotolia.com

www.dreamstime.com

Existují ale i weby kde jsou fotky zcela zdarma. Musíte ale počítat s tím že i tyto fotobanky Vám budou nabízet placené fotky. Mají z toho příjmy. Web kde je nejvíce fotek zdarma je www.sxc.hu.

Na všech fotobankách se bez vyjímky musíte nejdříve zaregistrovat. Problémem fotobank je že si fotku může stejnou fotku stáhnout více lidí. Stejná fotka se tak může opakovat na více webech. To nevypadá dobře a nebudí to důvěru.

Bez ohledu na to jakou možnost zvolíte doporučuji věnovat fotkám dostatečnou pozornost. Lidé mají obrázky v oblibě a mnoho lidí se podle obrázků také rozhoduje jestli s u Vás nabízenou službu objednají.

Duben 12th, 2013