Proč mít web na vlastní doméně a ne na službách zdarma

Mnoho lidí volí pro svůj první web službu která poskytuje webové stránky zdarma. Stránky na vlastní doméně si zřizují až později. Zpravidla když zjistí že web opravdu potřebují. Zdá se to jako dobré řešení pořídit si web na zkoušku když to navíc nic nestojí a ověřit si jak vše funguje. Je to ale špatný postup. Přechodem ze služby zdarma na vlastní doménu přicházejí o návštěvnost a budou ji muset znovu získávat.

Díky webu na vlastní doméně získáte hned několik výhod najednou. Budete mít stálou adresu pro Vaší prezentaci. Můžete změnit správce webu, můžete změnit poskytovatele webhostingu, ale doména bude stále Vaše. Pokud změníte provozovatele webu zdarma o svou současnou adresu přijdete a u nového si budete muset založit jinou adresu. Tím přijdete o současnou návštěvnost webu a budete začínat znovu.

Webové stránky umísťované na službách zdarma nebudí v návštěvnících důvěru. Lidé takové stránky poznají a dobře vědí, že jejich majitel do nich nechtěl nic investovat a obávají se, že stejně tak to bude s nabízenou službou nebo zbožím.

Firmy kteří nabízejí webové stránky zdarma musí na provoz vydělat. To se nejčastěji praktikuje tak, že na Váš web umístí reklamu. Lehce se tak může stát že budete mít na svém webu reklamu konkurenční firmy.

Naproti tomu web na vlastní doméně je Váš. Jeho adresa se snadno pamatuje. Pokud to se svou prezentací na internetu prostřednictvím webu myslíte opravdu vážně je pro Vás web s vlastní doménou správnou volbou.

Září 12th, 2012